Спадкові суперечки

Якщо ви єдиний прямий спадкоємець, а саме спадщину являє собою щось відмінне від боргів – вам пощастило. Однак, якщо б так було у всіх випадках, суперечок не було, а адвокатам по спадкових спорах довелося б перекваліфікуватися.

На практиці ж спадкові спори займають значну частину від загального обсягу справ, розглянутих судами і значно більшу кількість часу, відведеного на судове засідання, в порівнянні зі справами в інших сферах права. Це обумовлено тим, що законодавча база, що регулює питання спадщини, досить обширна, а там де питання регулюється різними законодавчими актами, завжди виникають різночитання і пересуди.
З іншого боку, цей вид суперечок і найцікавіший з професійної точки зору: саме тут при наявності ідеальних знань адвокат може розкрити весь свій потенціал, добившись, наприклад, отримання клієнтом спадщини від особи, яка насправді ніякого відношення до спадкоємця не мало і, ймовірно, за життя зовсім не бажала ощасливити його своїм майном. Вірно і зворотне: висококласний експерт може допомогти своєму клієнтові, недалекоглядно прийняв у спадок двох котів і сотню боргів на додачу, позбутися від них. Чи не від котів, зрозуміло.

Категорії спадкових спорів

Як вже було сказано, суперечки, що стосуються долі майна спадкодавців, рідко схожі один на інший. Кожен у своєму роді унікальний. Однак в цілому їх можна умовно розділити на ряд категорій:

 • спори між спадкоємцями, в тому числі різних черг, пов’язані з прийняттям спадщини;
 • спори, що стосуються розподілу спадщини;
 • позбавлення особи права успадковувати (визнання спадкоємця негідним);
 • оспорювання заповітів, в тому числі визнання їх недійсними;
 • доведення факту, що спадщина була прийнята або не прийнято;
 • відновлення прощених термінів прийняття спадщини;
 • встановлення юридично значимих фактів (наприклад, споріднення, проживання однією сім’єю і т.п.);
 • спори про отримання обов’язкової частки спадщини.

Вигоди від залучення адвоката або юриста до відстоювання інтересів в спадковому суперечці

 • Смерть близької людини, який залишив багату спадщину, – це не завжди свято. Переживання втрати близької людини може впливати на повноту розуміння і сприйняття інформації. На тлі стресу людина не рідко допускає помилки. Професійна допомога адвоката у спадок допоможе оформити всі необхідні документи швидко, юридично коректно і з мінімальними зусиллями.
 • Багато люблячі дружини миттєво перетворюються в непримиренних ворогів, коли мова заходить про отримання та розподіл спадщини. Не рідко трапляється так, що поділивши спадщину, вони починають ділити і спільно нажите майно. Зрозуміло, люди бувають різні, але навряд чи знайдеться людина, якій би пошкодила кваліфікована консультація не просто професіонала в спадкових спорах, а й психолога, здатного дати розумну пораду в настільки делікатних справах.
 • У непримиренних ворогів відкрите спадок може перетворити і таких близьких людей як брати і сестри, не кажучи вже про решту родичів. Коли відносини залишають бажати кращого, а останнє, що хочеться побачити – це другий претендент, посередництво адвоката може бути незамінним. Виступаючи в якості посередника на переговорах, адвокат позбавить вас від необхідності відчувати емоційний дискомфорт від спілкування з неприємною людиною.
 • При складанні власного заповіту, послуги адвоката або юриста можуть виявитися корисними, якщо є бажання позбавити своїх спадкоємців у майбутньому від судових позовів. Грамотно складене з юридичної точки зору заповіт дозволить не тільки врахувати всі нюанси, такі визначення обов’язкової частки, але і повністю уникнути різночитань і пересудів. Це дозволить не допустити в майбутньому суперечок і ворожих відносин між дорогими вам людьми.

Послуги юридичної компанії «МАКМИЛЛАН» в спадкових суперечках


Практика свідчить, що чим раніше клієнт звернеться до адвоката або юриста тим більш вигідну позицію він може зайняти в назріваючу спадковому суперечці. В ідеалі, звернутися має сенс ще тоді, коли спадкодавець живий, але існує підозра, що після його смерті суперечка виникне.
Своєчасна консультація дозволить зорієнтуватися в усіх нюансах і завчасно зібрати весь пакет документів, доказів, свідчень тощо, які дозволять відстояти власні інтереси.

Так чи інакше, якщо ви звернетеся в юридичну компанію «МАКМИЛЛАН», її експерти нададуть вам допомогу в наступному:

 • вивчать всі нюанси справи і виявлять вагомі аргументи для вашої правової позиції;
 • проведуть консультацію з усіх питань, які можуть виникнути;
 • сформують стратегічну позицію і навчать окремим тактичним прийомам конкретно для вашої справи;
 • в разі необхідності займуться збором довідок, доказів, свідчень, експертних висновків та інших матеріалів, які дозволять посилити вашу правову позицію;
 • підготують позовну заяву, заперечення на нього або складуть зустрічний позов;
 • підготують і подадуть весь пакет передбачених процесуальних документів;
 • виступлять в якості посередників на переговорах з опонентами і в якості представників у судових засіданнях;
 • в разі необхідності оскаржать рішення суду першої інстанції в апеляції або касації;
 • проконтролюють реальне виконання судового рішення виконавцями державної виконавчої служби.

Ще раз підкреслимо: час – вирішальний фактор. Багато справи були програні навіть адвокатами зі світовим ім’ям лише з тієї причини, що клієнти занадто пізно зверталися за допомогою, сподіваючись, що суд у всьому розбереться.
Зарплата судді не залежить від того, наскільки добре той розібрався в справі. Судове рішення залежить лише від того, наскільки якісно встиг підготуватися до суперечки клієнт. А для якісної підготовки потрібен час.
Так що, не чекайте, Ви вже зараз можете звернутися за допомогою або отримати оперативну безкоштовну консультацію.