ВИКОНАННЯ РІШЕННЬ СУДУ

Ті, хто стикався виконанням рішень суду, знають, що виграти суд – це лише півсправи. Друга половина справи – це отримати належне.

Чому так складно виконати рішення суду?

Виконання рішень суду в Україні покладено на державну виконавчу службу (ДВС), ефективність якої була поставлена ​​під сумнів вже більше 10 років тому. І справді, служба не може бути ефективною в умовах, коли заробітна плата виконавця знаходиться на рівні мінімальної.
Посудіть самі: жоден кваліфікований юрист, у якого за плечима 5-6 років навчання, не піде працювати в ГІС за мінімальну зарплату. Внаслідок цього вакантні місця або пустують, створюючи багаторазову додаткове навантаження на наявних виконавців, або займаються некваліфікованими кадрами, які придбали дипломну корочку на місцевому ринку. Крім того, при відсутності фінансової мотивації, відсутня і мотивація працювати: яка різниця як виконувати рішення суду і виконувати його взагалі, якщо зарплата одна і та ж, а звільнити все одно не можуть, тому як працювати нікому?

На додачу до наявного відсутня і реальна можливість виконувати рішення суду: якщо з перекладанням папірців виконавці так-сяк справляються, то ось з виїздом на місце великі проблеми, адже ніхто не хоче їздити за свій рахунок. Ще більші проблеми в сільській місцевості, де до пункту призначення можна дістатися лише на авто, якого немає, а якщо і є, то немає пального. Часом навіть відправити будь-якої запит виконавець не в змозі, тому що держава не забезпечила його конвертами і марками. Він і не відправляє.

Чим може допомогти наш адвокат або юрист в питанні виконання рішення суду?

Перш за все, необхідно усвідомити, що виконавці працюють за залишковим принципом. У тих справах, в яких стягувач проявляє активний інтерес – пише, телефонує, ходить, – виконавець намагається в міру своїх сил діяти. Всі інші справи, де «терор» з боку стягувача слабкий, відправляються вниз стопки. А такими стопками часто забита половина кабінету і частина коридору.
При такому стані речей необхідно або самостійно витрачати величезну кількість часу на вистоювання черг, складання листів, заяв, скарг та інших передбачених законом документів, або доручити цю справу адвокату.

При цьому слід врахувати, що для отримання позитивного ефекту листи, заяви і скарги повинні бути складені відповідно до законодавства та традиціями бюрократичного апарату. В іншому випадку недостатньо грамотно складений документ також з великою часткою ймовірності відправиться вниз черговий стопки до кращих часів.
Крім «паперового терору» адвокат або юрист здатний вплинути на швидкість і якість виконання в практичному сенсі шляхом надання виконавцю безпосередньої допомоги у вигляді виявлення належать боржникові коштів і майна, які виконавець виявити іноді не в змозі через свого «невиїзних» статусу.

Якщо ж офіційне листування і безпосередня допомога не забезпечить бажаних результатів у вигляді виконання рішення, адвокат має можливість продовжити дію через вищестоящі інстанції. Найчастіше це створює позитивний ефект, оскільки вищому керівництву простіше користуватися «телефонним правом» (зателефонувати недбайливому виконавцю і переконливо попросити відкласти в сторону «менш важливі» справи і зайнятися справою, які вони курирують адвокатом), ніж самому стати жертвою «паперового терору».
Ці та інші хитрощі дозволяють істотно розворушити процес і домогтися якнайшвидшого виконання рішення суду. Якщо ви не хочете чекати обіцяного 7 років, зверніться за допомогою у виконанні рішень в юридичну компанію «Макміллан» і наші фахівці зроблять все можливе, щоб ви в найкоротші терміни отримали належне.